23     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : [NGC] BILLY HATCHER AND THE GIANT EGG - ZAPOWIEDŹ


BILLY HATCHER AND THE GIANT EGG [NGC] - ZAPOWIEDŹNiebieski jeż SONIC jest chyba najbardziej znanym znakiem firmowym korporacji SEGA. Gry z jego udziałem sprzedały się w milionach egzemplarzy na całym świecie, a kolejna część jego przygód - SONIC HEROES - lada dzień ujrzy światło dzienne, najprawdopodobniej również stając się bestsellerem. Czy wiecie jednak, że ojcowie "sonicznego" mają zamiar w międzyczasie zrobić graczy w jajo?Fabuła BILLY HATCHER AND THE GIANT EGG od razu daje do zrozumienia, że z gry zadowoleni będą głównie młodsi gracze - pewien bardzo zły Kruk uknuł chytry plan pogrążenia wesołej Krainy Poranka w nieprzeniknionych ciemnościach.

Tylko nie po jajkach, tylko nie po jajkach…


Używając hordy podległych mu wron, tak naprawdę w niewyjaśniony do końca sposób, ucisza on Pradawną Radę Kogutów, których pianie oznajmiało dotąd nastanie nowego dnia i tylko Billy Hatcher wraz z przyjaciółmi może sprawić, że kraina znowu ujrzy słońce. Główny bohater przyodziewa magiczny strój koguta dający mu władzę nad [UWAGA!] Jajkami Poranka i mężnie wyrusza stawić czoła wrogowi.
Najprościej rzecz ujmując BILLY jest platformówką. Kierując poczynaniami bohatera i jego przyjaciół przyjdzie nam odwiedzić siedem wysp-królestw wypełnionych po brzegi zadaniami. Poziomy są naprawdę zróżnicowane - śnieżny, ognisty, wietrzny - wyraźne widać, że ich konwencja utrzymana jest wokół "elementów" przyrody.

A moje jest taaaakie!


Największą bronią Billy'ego są ogromne jajka, które przeważnie turla on przed sobą. Już widzę jak niektórzy rubasznie się uśmiechają, jednak chodzi tutaj o to, że popychając jajko nasz bohater musi zbierać po drodze owoce, by mając ich dostateczną ilość jajko wysiedzieć [a raczej "wywołać"] mocą koguciego piania i w rezultacie dostać do dyspozycji różne zwierzaki. Za pomocą naszych "pupili" pozbywamy się przeciwników z planszy i rozwiązujemy zagadki.
Jednak samo jajko też nie jest takie "skorupkę-obij" - możemy je kopać w stronę wroga, odbijać, rzucać a nawet ujeżdżać. Słowem - to wasze jajka, róbcie z nimi, co chcecie...
Gra zapewniać ma również możliwość gry w cztery osoby na jednej konsoli w Trybie Walki. Chcąc zobaczyć, czyje jajka są potężniejsze [śmiejcie się, śmiejcie] oddane nam zostaną do dyspozycji trzy rodzaje "rozgrywek": walka na czas - kto zbije więcej jajek w danym limicie czasowym wygrywa, "zapasy" - gracz z największą liczbą żyć w zapasie zwycięża, oraz "wysiadywanie" czyli walka na punkty za pomocą "wyklutych" przez nas zwierzątek.

Pisanki, pisanki tanio sprzedam.


Grafika w grze wygląda "soczyście", a postacie w kogucich i kurzych ubrankach przywodzą na myśl bohaterów z japońskich Anime dla dzieci w wersji "super-deformed" - małe ciałka, duże główki, jeszcze większe jajka :). Tekstury wyglądają na dobrane bardzo starannie, a co do wykonania wody - znając moc "Kostki" czy ktoś może mieć jakiekolwiek zastrzeżenia?
Wracając jeszcze na chwilkę do poziomów - nie mogło obyć się oczywiście bez ramp, na których przyjdzie nam [i naszym jajkom] "śmigać" z zawrotną prędkością [w końcu to SEGA], jednocześnie niepokoi jednak fakt, że na screenach poszczególne etapy wyglądają na naprawdę niewielkie. Ale cóż - pożyjemy, zobaczymy… Co do samego silnika graficznego - najprawdopodobniej będzie on taki sam, jak ten użyty w SONIC HEROES.

Och, pan tu jest zdaje się jakąś ‘grubą fiszą’?


Czy to będzie hit? Trudno orzec, lecz biorąc pod uwagę fakt, że za produkcję BILLY'ego HATCHER'a odpowiada nie kto inny, jak sam SONIC TEAM - panowie, którzy stworzyli w końcu kultowego "sonicznego jeża" - gra nie może okazać się zwykłym "przeciętniakiem". Standardowo dodana zostanie współpraca z Game Boy Advance oraz możliwość "zlinkowania" konsol. Słowo na koniec? Pokażcie im kto tu ma jaja!23     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : [NGC] BILLY HATCHER AND THE GIANT EGG - ZAPOWIEDŹ